Ochutnávkový koš – Madeta

Ve dnech 24. 1. a 25. 1. 2024 se žáci ZŠS I. stupeň seznámili s výrobky, které obdrželi od firmy Madeta v ochutnávkovém koši v rámci projektu „MLÉKO DO ŠKOL“. Tvarohy a jogurty, které koš obsahoval, by se daly využít na mnoho způsobů, a tak bylo třeba se domluvit. Jednohlasně zvítězila sladká varianta. Žáci si ještě donesli piškoty a pár drobností a výroba ve školní kuchyňce mohla začít. Šlehalo se, mixovalo, vrstvilo i vařilo. Když bylo vše hotovo, před žáky ležel krásný tvarohovo-jogurtový dort ve tvaru srdce zalitý pudinkem z broskvového džusu.

Po práci, jak je známo, je potřeba pořádně uklidit. I tohoto úkol se žáci zhostili znamenitě.

Pak ale přišlo to nejhorší!!! Musí se čekat do druhého dne, až vše řádně utuhne a všechny ty dobroty se spojí v tu nejlepší chuť. A JE TO TADY! JDE SE KRÁJET A HODOVAT!

Vypracovala: Iva Kratochvílová, DiS.